Hoiame kokku teie aega!
Kõik äriühingu alustamisega seotud toimingud on ettevõtjale aeganõudvad ja vajavad põhjalikku läbi mõtlemist ning planeerimist. Aeg on tänases kiires maailmas ettevõtja tähtsaim vara. Meie kogemused aitavad Sul aega kokku hoida äriühingu asutamisega seotud toimingutes. Milleks ise dokumentidega pusida ja ametiasutustega suhelda? Keskenduge oma idee planeerimisele ning jätke paberimajandus ja muud aega nõudvad toimingud meie hooleks!
Vajalikud sammud eduka ettevõtte loomiseks
- Analüüsi turgu ja konkurentsi
- Hinda kõiki vajaminevaid kulusid
- Hinda kavandatavat müügimahtu
- Määra kindlaks personalivajadus
- Määra kindlaks ettevõtte struktuur
- Tööta välja turundusstrateegia
- Määra kindlaks stardikapitali suurus
- Vali ettevõtlusvorm, asukoht ja ärinimi
- Koosta planeeritud tegevuskava
Levinud vead äriühingu rajamisel
Turu-uuring ja konkurentsianalüüs jäetakse ära või lükatakse edasi
Sinu toode või teenus võib olla väga hea, aga kui selle järele nõudlust pole, siis on vähetõenäoline, et sinu ettevõte kasumit tootma hakkab. Turu ja konkurentide uurimine ning analüüsimine näitavad ettevõtte võimalusi ning ohte. Analüüsi tulemused võimaldavad sul paremini tooteid ja teenuseid arendada ning turundada ja on abiks ka hindade kujundamisel.
Äriühingu asutamine tehakse kiirustades ja läbimõtlemata
Enne ettevõtte registreerimist tuleb välja selgitada firma juriidilised aspektid: valida välja sobiv ettevõtlusvorm, tegevusvaldkond, ärinimi jm. Nime ja muude aspektide paikapanek tasub hoolega läbi mõelda, sest hilisem andmete muutmine tähendab lisaväljaminekuid, samuti kulub väärtuslikku aega. Loe ka: „OÜ registreerimine – 6 soovituslikku eeltegevust”.
Ei planeerita rahavooge ja ei muretseta raha pärast
Kuigi firma asutamine nõuab optimismi, tasub finantside osas siiski ettevaatlikum olla. Raha lõppemine enne esimeste müükide tegemist on levinud probleemiks paljudel alustavatel ettevõtetel. Pane kõik firma loomise ja äritegevusega seotud kulud detailselt kirja ja vaata, kas olemasolevast varast piisab. Kui mitte, võib olla vajalik toetuste taotlemine, investorite kaasamine või laenu võtmine. Selleks,et sul oleks algusest peale rahaasjadest hea ülevaade ja mõistaksid ka numbrite taga peituvat tervikut, soovitame juba enne firma asutamist endale sobiv ja usaldusväärne partner raamatupidamise vallas otsida. Tasemel raamatupidamisfirma abistab ka äriühingu asutamisel, sh aitab asutamislepingu ja põhikirja koostamise ning muu paberimajandusega.
Proovitakse kõike üksi teha
Firma asutamine ja ettevõtte juhtimine kätkevad endas väga palju erinevaid ülesandeid, et üksi kõigega toimetulek võib üle jõu käia. Isegi kui saad kõik administratiivse poolega seotud kohustused täidetud, siis kas sul jääb enam aega ettevõtte põhitegevuseks – tootmiseks, müümiseks või teenuste osutamiseks? Parema ülevaate saamiseks kaardista kõik firma loomisega seotud tegevused. Seejärel on lihtsam hinnata, kas mõistlik on palgata lisatöötaja(id) või leida koostööpartnereid. Abi otsuste vastuvõtmiseks võid leida ka erinevate organisatsioonide ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse konsultatsioonidelt ning mentorklubidest.
Ei pöörata tähelepanu klientidele
Ükski ettevõte ei saa toimida ilma klientideta. Uuri, kes on firma põhilised kliendid, millised on nende probleemid, mis neile sinu toodete või teenuste juures meeldib ja ei meeldi. Kuna uue kliendi võitmine on kordades kallim kui püsikliendi säilitamine, tasub panna rõhku olemasolevate klientide kinnistamisele ja nende rahulolu suurendamisele. Seejuures ära jäta tähelepanuta kliendikaebusi – need annavad hea võimaluse oma toodet või teenust paremaks muuta ning ka kliendi lojaalsust suurendada.